Festiwal ETNOmania to warsztaty, targi, pokazy, wystawy, etnoinstalacje, koncerty, prezentacje i dużo dobrej zabawy dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych.

Festiwal odbędzie się już po raz dziesiąty, ale z powodu ograniczeń tego roku, nie zorganizujemy jubileuszowej, dziesiątej edycji, ale spotkamy się po środku, w połowie drogi...zapraszamy na Festiwal ETNOmania vol. 9 i pół !

Rozmach nasz będzie zatem nieco mniejszy, ale z tą samą pozytywną energią i atmosferą, bo z Wami!
Będzie rzemiosło, będą świetni wystawcy, będzie dużo dobrej zabawy dla dzieci, warsztaty i aktywne animacje, będzie muzycznie i piknikowo przy pełnych koszykach dobroci.

Niezmienne pozostaje miejsce - malowniczy i piękny Skansen Wygiełzów do którego z radością wracamy i który z radością Was wypatruje!

***

Jak tradycja odnajduje się we współczesności? – na to pytanie staramy się odpowiedzieć na naszym Festiwalu.
Przede wszystkim aktywnie, twórczo i radośni! Na ETNOmanii prezentujemy tradycyjne rękodzieło ludowe, warsztaty rzemiosła, twórców i ich historie, kuchnię i produkty regionalne, naukę tradycyjnych tańców ludowych i koncerty topowych zespołów folkowych.


Wszystkie atrakcje dzielimy na STREFY TEMATYCZNE: Rzemiosła, Eko i Folkdizajnu, Muzyki, Dzieci i Smaku&Realaksu!

W ostatnią niedzielę sierpnia będziecie mogli zobaczyć, poznać i zakupić wspaniałe rzeczy na stoiskach ponad 100 wystawców rzemiosła, eko i folkdizajnu i etnosmaków, weźmiecie udział w ponad 30 warsztatach i pokazach, a do tego artystyczne wspólnre działania z Żywą Pracownią, strefa dzieci pełna zabaw, animacji i gier oraz etnosmaki i relaks w cieniu chat. A do tego koncerty i mnóstwo innych folkowych atrakcji.


organizatorzy

patroni i partnerzy

 Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieSzlak RzemiosłaŻywa Pracownia