2022Podczas ETNOmanii pokazujemy jak tradycja dziś żyje, bawi, inspiruje - w malowniczej scenerii skansenu, w bliskości z naturą i kulturą, w radosnej, rodzinnej atmosferze!
 
Już 17 lipca będziecie mogli zobaczyć, poznać i zakupić wspaniałe rzeczy na stoiskach blisko 150 wystawców rzemiosła, eko i folkdizajnu i etnosmaków, weźmiecie udział w ponad 30 warsztatach i pokazach, do tego pokaz mody, przestrzenne etnoinstalacje, strefa dzieci, etnosmaki, koncerty i mnóstwo innych folkowych atrakcji!

W tym roku specjalny akcent położony będzie na: spotkanie i wspólne działania mistrzów rzemiosła oraz młodego pokolenia rzemieślników oraz wydarzenia wokół odświętnego tematu przewodniego: MIŁOŚĆ - rzecz o ślubie, weselu i nie tylko...!

PROGRAM  ( jeszcze ramowy ;)

Program zawiera atrakcje, które znajdują się w pięciu strefach tematycznych: Rzemiosła, Folkdizajnu i Eko, Muzyki, Dzieci i Relaksu.

11.00 - 19.00


• TARGI: rzemiosła, wyselekcjonowanego rękodzieła, eko i produktów dla dzieci - ponad 150 Wystawców;

• ETNOsmaki, kuchnia regionalna, wegetariańska, slow food i street food, produkty tradycyjne i zdrowe przetwory;

• całodzienne otwarte WARSZTATY i pokazy rzemiosła prowadzone przez twórców ze Szlaku Rzemiosła Małopolski: bibułkarstwo I garncarstwo I hafciarstwo I koronkarstwo I kowalstwo I  łyżkarstwo  I tkactwo I tłoczenie oleju I wicie wianków I wikliniarstwo  I zabawka ludowa I zabawki z siana I czerpanie papieru;

strefa Żywa: plenerowa działania i twórcze warsztaty z Żywą Pracownią;

strefa Dzieci: animacje i zabawy, twórcze ekowarsztaty oraz dawne zabawy ludowe z ETNOwyspą | animacje i gry z Tipi Tipi | gra terenowa i kacik maluszka ;

• ETNOpiknik: relaks w cieniu chaty, na kocach i leżakach, konkursy z nagrodami;

***

13.30 koncert i potańcówka z Kapelą Fedaków

15.00 koncert  Kapeli Maliszów

16.30 pokaz mody REcycLOVE z muzyką na żywo zespołu Echo Rodu

18.00 koncert Kapeli Hanki Wójciak

---

Sekcja warsztatów na ZAPISY - pierwsze warsztaty zostaną podane 8 lipca 

organizatorzy

patroni i partnerzy

Skansen WygiełzówWojewództwo MałopolskieFundacja Polskie Tkalnie HistoryczneTeekanneSielskie ŻycieCzas Dzieci