,,Kapela Hanki Wójciak" gwiazdą ETNOmani!

,,Kapela Hanki Wójciak Gwiazdą tegorocznej edycji Festiwalu ETNOmania jest Kapela Hanki Wójciak :) 29 czerwca odbyła się premiera debiutanckiej płyty zespołu pt. ,,Znachorka".

Będzie można ją kupić oraz oczywiście posłuchać na naszym Festiwalu:) Zawiera czternaście autorskich kompozycji inspirowanych kulturą górali podhalańskich oraz muzyką etniczną innych zakątków świata.

Tu można posłuchać jednej z piosenek 

Zachęcamy do polubienia Kapeli Hanki Wójciak na Facebooku.

Kapela Hanki Wójciak w wykrystalizowanym składzie prezentuje swoją twórczość od maja 2011 roku. Zespół przygotowuje się do wydania pierwszej płyty, która zawierać będzie autorskie kompozycje, inspirowane kulturą górali podhalańskich oraz muzyką etniczną innych zakątków świata.

Muzyka Kapeli jest połączeniem potencjałów, doświadczeń i zainteresowań wszystkich muzyków współtworzących zespół. W piosenkach Kapeli odnaleźć można elementy jazzu, muzyki klezmerskiej, orientalne skale, połamane rytmy, polskie motywy ludowe, śpiew rodem z Mongolii i Tuvy...

Hanka, założycielka zespołu, jest autorką słów i melodii. Na wspólnych próbach muzyka i aranże nabierają ostatecznego kształtu.

Prostota i powtarzalność motywów przeplata się tutaj nieustannie z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem - to jest muzyka kolorowa!
 

powrót

organizatorzy

patroni i partnerzy

Skansen WygiełzówWojewództwo MałopolskieFundacja Polskie Tkalnie HistoryczneTeekanneSielskie ŻycieCzas Dzieci