Tkamy makatkę!

Tkamy makatkę! Warsztaty tkackie upcyklingowe - dziergaj i tkaj
prowadzenie: Ania ze Stuka Puka

godz. 12.00-16.00
warsztaty potrwają do 4 godzin
zapisyZapraszamy na wyjątkowe warsztaty tkania upcyclingowych makatek wraz z Anią ze STUKA PUKA. W swojej pracy propaguje ekologię, recycling i upcycling, a jej warsztaty inspirowane są otaczającą przyrodą, czerpią z natury całymi garściami.
W trakcie trwania warsztatów zanurzy się z Wami w świecie polskiej flory i spróbuje przełożyć na język ściegów i włóczek doświadczenie letniego popołudnia.

Metoda tkania makatek nierozerwalnie związana jest z polską kulturą ludową. Po latach spędzonych w lamusie wraz z "bumem" idei DIY tkactwo wróciło do łask.

W ramach warsztatów Dziergaj i tkaj nauczycie się 4 podstawowych technik, dzięki którym wykonacie samodzielnie makatkę. Na miejscu otrzymacie wszystkie niezbędne materiały do jej wykonania, a jeżeli zakochacie się w tkactwie, bez problemu będziecie mogli nabyć swoje własne krosno na stoisku STUKA PUKA.

organizatorzy

projekt finansowany przez

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego  Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

patroni i partnerzy

Muzuem Nadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieŻywa PracowniarodzinekprzełomkidsPatronat Honorowy: Jacek Krupa - Marszałek Województwa MałopolskiegoDziennik Polskikrakow tvp3radio krakowsielskie życieCzasdzieci