Czarujemy miedzią!

Czarujemy miedzią!

16.00-18.00  Czarujemy miedzią! robimy obrączki (dwór)

ZAPISY ( formularz online ruszy o godz 11. 14.07)


Warsztaty z techniki wire wrapping zawierają:

1. Blok teoretyczny
Omówienie podstawowych informacji na temat historii techniki wirewrapping, przykłady zastosowania techniki w czasach starożytnych oraz jej główne charakterystyki. Materiały używane w technice wirewrapping, rodzaje i grubości drutów, właściwości miedzi jako metalu oraz jej właściwości prozdrowotne. Rodzaje kamieni i innych
materiałów używanych do oprawy w technice wire wrapping. Narzędzia wykorzystywane do pracy z drutem, ich charakterystyka i zastosowanie. Omówienie najważniejszych preparatów chemicznych używanych do patynowania i czyszczenia miedzi, sposób ich przygotowania, środki bezpieczeństwa jakie należy zachować przy pracy z preparatami.

2. Ćwiczenia praktyczne
Prezentacja dwóch rodzajów splotów wykorzystywanych w technice wirewrapping i ćwiczenia praktyczne polegające na wykonaniu każdego z rodzaju splotu samodzielnie.

3. Wykonanie obrączek
Omówienie etapów wykonania obrączek i samodzielne wykonanie projektu będącego tematem warsztatów. Każdy uczestnik wykona dwie obrączki które następnie będą patynowane i polerowane aby wydobyć piękno detali oraz błysk metalu.
Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zakupu zestawów startowych zawierających niezbędny zestaw drutów umożliwiający rozpoczęcie samodzielnej pracy w technice wirewrappingprowadzenie:Natalija Antunović-Djapo
Thanit Tahua copper jewelry

organizatorzy

patroni i partnerzy

Skansen WygiełzówWojewództwo MałopolskieFundacja Polskie Tkalnie HistoryczneTeekanneSielskie ŻycieCzas Dzieci