Kolorowe sny

Kolorowe sny Kolorowe sny: warsztaty farbowania poszewek na poduszki

zapisy ruszą 12.07 o godz 18

16.00-18.00
ZAPISZ SIĘ
miejsce: strefa warsztatów, koło Okółu ze Staniątek)


Zapraszamy na warsztaty barwierskie: podczas spotkania weźmiemy na warsztat  naturalne indygo. Każdy uczestnik zabarwi poszewkę na poduszkę typu „jasiek”metodą shibori, w której poprzez odpowiednie składanie i związywanie tkanin można uzyskać różne wzory. 

Naturalne indygo jest pozyskiwane z indygowca barwierskiego i umożliwia uzyskanie szerokiej gamy odcieni błękitu. Sam proces pozyskania barwnika i stosowania go jest o wiele bardziej złożony niż w przypadku innych roślin i kolorów. Podczas spotkania przybliżę uczestnikom tajniki tej pasjonującej sztuki. 


Zajęcia są kierowane do wszystkich chętnych, jednak dzieci poniżej 15 roku życia muszą pozostawać pod ciągłą opieką dorosłych. Będziemy pracować z różnymi chemikaliami, więc należy zachować ostrożność.


Uczestnikom zapewniamy jednorazowe rękawiczki ochronne. 

Limit uczestników: 10 osób (lub zespołów rodzic-dziecko).prow. Barbara Mateja/paniBasiu – artystka i pedagożka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, gdzie w 2018 roku ukończyła scenografię. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2023 w dziedzinie Animacja i edukacja kulturalna. Oprócz rzemiosła w rodzaju tkactwa, plecionkarstwa, ceramiki, dziania czy grafiki warsztatowej, uprawia szlachetne techniki fotograficzne. Pracuje w dziale edukacji na Wawelu, gdzie prowadzi warsztaty z różnych rzemiosł kierowane do rodzin z dziećmi.


organizatorzy

patroni i partnerzy

Muzeum Małopolski ZachodniejMalopolskaKraina PodkowcaPro NaturaFeliceaiossi