Pracownia Marii Ross

Pracownia Marii Ross
Pani Mariola swoją pasję do roślin przelewa do małych ekosystemów w słojach. Oazy zielonego spokoju tworzy usypując, usadzając i układając skrupulatnie elementy. W szklanych naczyniach o różnych kształtach, butelkach, karafkachprzy pomocy pęset, łyżeczek, patyczków, szczykawek i szczypty cierpliwości tworzy florarium.

Uwielbia rośliny z dawnych babcinych parapetów oraz ciekawe rzadko spotykane rośliny. Jak twierdzi dla każdej rośliny doniczkowej trzeba znaleźć najlepsze sprzyjające stanowisko, jest to podstawowy warunek aby długo się cieszyć ładnie rosnącymi okazami. Warto dowiedzieć się jakiej pielęgnacji potrzebują nasze roślina, w zamian możemy się dowiedzieć że na naszym parapecie rosną rośliny z całego świata.

Pani Mariola wykonuje również kokedamy czyli rośliny w kuli mchu. Utula je używając różnych składników podłoża, sznurków i mchu. Kokedama jest nowoczesną formą japońskiej uprawy roślin i kwiatów w domu. W dosłownym tłumaczeniu koke oznacza mech, a dama kulę.

strona na FB


organizatorzy

projekt finansowany przez

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego  Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

patroni i partnerzy

Muzuem Nadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieŻywa PracowniarodzinekprzełomkidsPatronat Honorowy: Jacek Krupa - Marszałek Województwa MałopolskiegoDziennik Polskikrakow tvp3radio krakowsielskie życieCzasdzieci