Warsztaty etnograficzno-muzyczne

Warsztaty etnograficzno-muzyczne Warsztaty etnograficzno-taneczne z Kapelą Fedaków


godz. 13.30 (mała scena)
"Ptasie wesele" - podróż muzyczno-etnograficzna dla dzieci


Podczas warsztatów będziemy
krążyć wokół piosenki o różnych ptakach, przy okazji  poznawając instrumenty ludowe, dawne zadana dzieci w gospodarstwie, rolę przyrody w dawnych czasu. Nie zbranie wspólnego śpiewania i tańca  (np. nauczymy tańca "gołąbek"). 

godz. 14.30 (mała scena)
Warsztaty muzyczno-etnograficzne  dla dorosłych


czyli instrumemty + etnograficzne ciekawostki + śpiew i taniec :)

W ramach festiwalu odbędzie się też : Koncert i tańce z Kapelą Fedaków


Kapela Fedaków


zespół grający tradycyjną muzykę taneczną różnych regionów Polski. Prowadzą regularne zajęcia oraz warsztaty z zakresu polskiej muzyki tradycyjnej i tradycyjnych polskich tańców ludowych. Zespół koncertował, prowadził warsztaty i grał do tańca nie tylko w rodzinnych Katowicach oraz innych miejscowościach województwa Śląskiego, ale także poza regionem, a nawet za granicą (Niemcy, Czechy).

W skład zespołu wchodzą:

Iga Fedak - etnolog, etnomuzykolog, instruktorka tańca ludowego. W zespole śpiewa, gra na bębenku obręczowym i barabanie, prowadzi i uczy tańców oraz śpiewu, czuwa nad informacjami z zakresu etnologii i etnomuzykologii.

Kuba Fedak - muzyk, kompozytor, pedagog i multiinstrumentalista. W kapeli gra na akordeonie, cymbałach, fujarkach oraz... wielu innych instrumentach. Opowiada o instrumentach ludowych i uczy na nich grać.

Karolina Fedak - skrzypaczka, lutniczka. Nie tylko gra na skrzypcach, ale także jak nikt zna się na ich budowie, opowiada też o trudnym procesie samodzielnego wytwarzania instrumentów ludowych.
organizatorzy

projekt finansowany przez

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego  Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

patroni i partnerzy

Muzuem Nadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieŻywa PracowniarodzinekprzełomkidsPatronat Honorowy: Jacek Krupa - Marszałek Województwa MałopolskiegoDziennik Polskikrakow tvp3radio krakowsielskie życieCzasdzieci