pokaz mody REcycLOVE

REcykLOVE Prawdziwa moda - odpowiedzialnie i z miłością

W tym roku swoje kolekcje zaprezentują: Mateusz Gurgul kolekcja "Inexpressible" zainspirowana sztuką i lasem oraz "Mistiness" kolekcja stworzona w większości z materiałów recyklingowych, oraz Beata Żywuszko z kolekcją "Aleksandrowicze", która powstała z miłości, tęsknoty i wspomnieńka. Projektantka tworzy ubrania w duchu mody odpowiedzialnej. Pokazowi towarzyszyć będzie muzyka na żywo zespołu Echo Rodu. Gościem wydarzenia będzie Katarzyna Zajączkowska (@odpowiedzialnamoda.pl), z którą autorskie spotkanie poprowadzi Anna Karolina Szypuła.

--


Mateusz Gurgul / kolekcje: - İnexpressible zainspirowana sztuką i lasem - Mistiness w której większość materiałów pochodzi z recyklingu.

INEXPRESSIBLE (2020)

Kolekcja dyplomowa, zainspirowana twórczością polskiego artysty Zdzisława Beksińskiego oraz klimatem lasu o zmroku. Symeteria formy, niekonwencjonalne połączenia materiałów i ręczne wykończenia to główne cechy kolekcji.MISTINESS (2022)
 
Większość materiałów w kolekcji pochodzi z recyklingu (np.materiały ze starych sukni ślubnych)
Kolekcja inspirowana chorobami oczu (takimi jak zaćma), jak i samą budową organu. Przedstawiona w mrocznej i futurystycznej wersji.
-----


Beata Żywuszko / kolekcja: Aleksandrowicze powstała z miłości, tęsknoty i wspomnień. Projektantka tworzy ubrania w duchu mody odpowiedzialnej.

Absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych  z projektowania ubioru w 2022 roku. Ma wieloletnie doświadczenie w szyciu. Rozwija się w świecie odpowiedzialnej mody wdrażając to nie tylko w życie, ale stawiając pierwsze kroki na rynku mody poprzez swoją markę odzieżową ZHYVU (czyt. żywu). Premiera pierwszej kolekcji Aleksandrowicze była prezentowana podczas pokazu Cracow Fashion Week.
 
 
Kolekcja - ALEKSANDROWICZE
 
Kolekcja jest inspirowana wspomnieniami z dzieciństwa, a szczególnie białoruskim strojem, kiedy jako dziecko dosyć często jeździłam na ferie do babci na białoruską wieś Aleksandrowicze. Spędziłam tam sporo czasu w ciągłym obserwowaniu życia codziennego i słuchaniem ciekawych opowieści od babci. Szczególnie ciepło wspominam surową zimę, kiedy kożuch i wełna były moimi najlepszymi przyjaciółmi. Swoje wspomnienia odzwierciedliłam w kolekcji poprzez płynne kształty i bufiaste formy, które szczególnie zapadły mi w pamięć przy moich dziecinnych obserwacjach. W kolekcji wykorzystano wełnę i bawełnę jako materiały, które sprawdziły się w surowych zimowych warunkach. Skomplikowane konstrukcje i białoruskie hafty dodają im pewnego szyku.


 
----


Spotkanie autorskie z Katarzyną Zajączkowską @odpowiedzialnamoda.pl

Katarzyna Zajączkowska - autorka książki i podcastu "Odpowiedzialna moda". Projektantka ubioru z kilkunastoletnim doświadczeniem w dużych polskich markach, wykładowczyni zrównoważonej mody. Prowadzi warsztaty slow fashion i wspiera branżę we wprowadzaniu cyrkularnych rozwiązań. IG @odpowiedzialnaModa.pl ----

Pokaz mody jubileuszowy z żywą nutą wspomnień i muzyką Echa Rodu.

---

 
CYKL - którym toczy się życie...w rytmie slow! Od festiwalu do festiwalu! 
 
LOVE - bo będzie o miłości do świata i do siebie...
 
RECYKL - ponowne wykorzystanie i przetwarzanie tego co już zostało wyprodukowane 
 
RE-LOVE - ponowne pokochanie tego co już mamy w szafach
 
Prawdziwa moda - odpowiedzialnie i z miłością 
 
REcykLOVE
 
@pozamody


organizatorzy

patroni i partnerzy

Skansen WygiełzówWojewództwo MałopolskieFundacja Polskie Tkalnie HistoryczneTeekanneSielskie ŻycieCzas Dzieci