W tym roku zapraszamy do Stref Smaku zloklizowanych na polanach po dwóch stronach kościoła oraz przy amfiteatrze, gdzie zaprezentujemy kuchnię tradycyjną, regionalną, wegetariańską i slow-food.
 
Będziecie mogli także zakupić ręcznie wytwarzane przetwory owocowo-warzywne, świeżo tłoczone oleje, sery kozie i owcze, miody, wina, piwa, nalewki i inne przetwory.

Kuchnię tradycyjna, wegetariańska i slow i streetfood:

Bike Cafe 
catering kawowy

Bożybar
Podpłomyki z dodatkami z regionu np. z kiełbasą lisiecką

Czekoladove Love
Zdrowe wypieki bez cukru, mąki, glutenu, ciasta dla osób nietolerujących nabiału, jajek, laktozy, odpowiednie dla diety carb low, keto oraz paleo. Wypiekane są z najwyższej jakości produktów bio oraz eko.

Domowe ciasta Renia Palińska
Pyszne domowe wypieki w sam raz dla małych i dużych.

Funky Donkey Cafe

Koło Gospodyń Wiejskich Ostrężnica
domowa kuchnia regionalna, kaszotto, zapiekanki ziemniaczane, buły ze sznyclem, naleśniki, leczo, chłodniki, kompoty,lemoniada, ciasta i przetwory

Koło Gospodyń Wiejskich Pisarzowa
domowa kuchnia regionalna wzbogacona w dary lasu: pierogi, placki ziemniaczane z grzybami, naleśniki z jagodami, chleb ze smalcem, słodkie wypieki..

Kresowe Przysmaki
przysmaki kuchni wschodniej

Cukiernia Melba
naturalne lody z Krzeszowic

Pierożki Babci Władzi/MAGI
pyszne pierogi o wielu smakach, ale również sporo nowości:
m.in. jajko Keto, czy pierożkami z farszem z czarnego czosnku z czekoladą.

Prawdziwe Kakao Napój Bogów
kakao w jego pierwotnej wersji! Producent sztabek pełnotłustego Kakao w rodzinnej, podkrakowskiej Manufakturze z organicznych, sprawdzonych ziaren Criollo. W
 ofercie też pyszne, zdrowe słodycze. 

Tłocznia Owoców Pawłowski
soki wytwarzane są zawsze ze świeżych i dojrzałych owoców, rosnących w rodzinnym sadzie

Ziemniczarnia
uwielbiane przez dzieciaki ziemniak na patyku, prażynki, również frytki i placki

 


MIODY, SERY, WĘDLINY,  PRZETWORY, SŁODKOŚCI

Bartkowa Barć
miody i produkty pszczele, soki i syropy, a także oleje tłoczone na zimno.

Dobra Natura
Tłoczenie olejów na zimno

Dzieki Smaki – beskidzka manufaktura przetworów
Małe gospodarstwo z Beskidu Niskiego, gdzie metodą rzemieślniczą wytwarza się syropy, konfitury, pesta, pasty warzywne i octy, ze składników z naturalnych upraw, stosując miód zamiast cukru, za tradycyjyjne smaki łączy z nutą nowoczesności.

EcoFamily
Naturalne suszone i kandyzowane owoce z całego świata, chałwy i baklawy z Grecji, Bułgarii i Izraela, Tureckie słodycze, chleby żytnie na zakwasie, kwas chlebowy.

Ekomiody i Pasieka Morawskich
pasieka wędrowna oferuje szeroką gamę produktów pszczelich, takie gatunki miodów jak miód wielokwiatowy, rzepakowy, faceliowy, lipowy oraz miód spadziowy

GAWOR
Wędliny tradycyjne i regionalne,własny wyrób.

Gospodarstwo Kozart
Niewielka hodowla kóz i rzemieślnicza produkcja kozich serów wytwarzanych z mleka niepasteryzowanego. Roślinność oraz górski klimat Zelkowa, nadają mleku lokalny, charakterystyczny smak.

Gospodarstwo Pemako
Pemako to niewielkie, położone pod Krakowem gospodarstwo. W gospodarstwie powstają rzemieślnicze sery kozie i krowie, a cały proces produkcji bazuje na tradycyjnych metodach oraz najwyższej jakości surowcu

Gospodarstwo Rolne Róże i S-ka
Gospodarstwo Rolne Róże i S-ka to ekologiczna certyfikowana uprawa róży pomarszczonej, pigwowca japońskiego i derenia jadalnego.

Kalwaryjskie Przetwory
Produkty vege, kiszonki, marynaty, z własnej produkcji warzywa pochodzą z naszej uprawy.

Kozie Frykasy
stoisko ekologicznego gospodarstwo w którym hodujemy kozy i z mleka od nich wyrabia się sery, tj: sery miękkie świeże, wędzone, pleśniowe, sery twarde dlugodojrzewajace, kefiry a także jogurty.

Lavendziarnia Stoki 6 
Naturalne, ręcznie robione produkty spożywcze i kosmetyczne z lawendy lekarskiej, z własnej ekologicznej certyfikowanej uprawy.

Leszczyński Spichlerz
domowe przetwory, salatki obiadowe, przeciery warzywne,kiszonki, syropy roslinne np. syrop z kwiatu czeremchy, syropy owocowe, produkty konserwowe.

Manufaktura Cukierków
lizaki i cukierki ręcznie robione,bez konserwantów,bez laktozy,bez glutenu na naturalnych barwnikach.

Piekarnia Ba-ja
Razowe wypieki: ciastka musli, ciasta warzywno-owocowe, bliny, precle

Piwnice Antoniego
Rodzinne gospodarstwo, w skład którego wchodzi winnica, sad oraz pasieka.

PRZETWÓRNIA
"Przetwórnia" z sercem i pasją tworzą dla Państwa zdrowe, naturalne produkty z owoców, warzyw i ziół w oparciu na starych, regionalnych, sprawdzonych przepisach i recepturach.

Słodka Wola
domowa manufaktura słodkości inspirowanych przyrodą. To ręcznie dekorowane naturalnymi barwnikami ciasteczka, wypiekane na miodach z regionalnych pasiek.

Tradycyjna Chata
W ofercie posiadamy miody z podkarpacia, syropy, soki, ręcznie robione słodycze, makarony, żur na zakwasie, konfitury dżemy.

Winnica Zawadka
gospodarstwo rolne z małopolski, zajmujemy się uprawą winnicy, w swojej ofercie ma duży wybór win białych , czerwonych, różowych, wytrawnych, półwytrawnych i półsłodkich.  

Żan-Pier Ozdobne Pierniki 
Piernikowe Rękodzieło - artystyczne pierniki ozdobne


organizatorzy

patroni i partnerzy

Muzeum Małopolski ZachodniejMalopolskaKraina PodkowcaPro NaturaFeliceaiossi