ETNOsmaki

Placki na blasze z ziołami


warsztaty na zapisy (od 5 lipca)
12.00 – 14.00 ETNOsmaki: pierogi na ziołowo z Gospodyniami z Paczółtowic (Dom z Chrzanowa), 

2 tury:
12-13
13-14

Warsztaty poprowadzą Gospodynie z Paczółtowic - Sylwia Kucharska i Katarzyna Adamczak
Panie Sylwia i Katarzyna, matka i córka, przypomną przepis na pieczenie placków na blasze z dodatkiem ziół- w programie nauka wyrabiania ciasta, komponowania ziół i pieczenia.Każdy będzie mógł zrobić , upiec i zjeść własny ziołowy przysmak.


----


Lukrowane pierniczki

warsztaty na zapisy (od 5 lipca)
godz. 14.00-16.00- Dwór z Chrzanowa

2 tury: 
14-15
15-16

warsztaty dla najmłodszych

Każdy młody uczestnik dostanie własne pierniczki w kształcie ptaszków do ozdobienia lukrem, posypkami.
Pani Żanetta zaprezentuje tradycyjne wzory, jakich ena codzień używa.

tj upieczone pierniki w ilości Ok 100szt, lukier, cukrowe posypki dla najmłodszych uczestników (jako uproszczenie dekorowania), papierowe tacki i woreczki celofanowe do zabrania gotowych wyrobów.

Warsztaty mogłyby odbywać się w turach 10-15 osób (w zależności od ilości miejsc siedzących) po ok pół godziny do 45 min/ turę, z przerwą 10 minut na przygotowanie następnej tury, przez ok 2 godziny, czyli maksymalnie 3 tury uczestników.
Dla każdego uczestnika przewidziane byłyby 2 pierniki do samodzielnego zdobienia. Technika zdobienia - malowanie lukrem przy użyciu woreczka z lukrem (tutki), z wykorzystaniem cukrowych posypek. Kształt pierników- proponuję ludowe ptaszki uwidocznione na przesłanych zdjęciach.
W przypadku pytań pozostaję do dyspozycji.

---

Dodatkowo na stoisku z 

organizatorzy

projekt finansowany przez

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego  Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

patroni i partnerzy

Muzuem Nadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieŻywa PracowniarodzinekprzełomkidsPatronat Honorowy: Jacek Krupa - Marszałek Województwa MałopolskiegoDziennik Polskikrakow tvp3radio krakowsielskie życieCzasdzieci