14 lipca, niedziela, godz. 11-19  |  Skansen w Wygiełzowie  |  Wszystkie atrakcje Festiwalu są bezpłatne, obowiązuje jedynie bilet wejścia do skansenu!

Technika Cyjanotypii – nadruki na bawełnianych torbach

CZAS: godz. 15.30-17.00

MIEJSCE: polana przy okole

Kolor to siła, która bezpośrednio oddziałuje na dusze.
Im głębszy staje się błękit, tym silnej wzywa człowieka do nieskończoności, budząc w nim pragnienie czystego i wreszcie nadprzyrodzonego… im jaśniejszy, tym bardziej traci dźwięk, aż zamienia się w cisze… i staje się biały.

Wassily Kandinsky

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty, podczas których nauczysz się tworzyć nadruki na torbach bawełnianych, wykorzystując technikę cyjanotypii. Cyjanotypia, znana również jako nadruk słoneczny, to XIX-wieczna technika fotografii, która pozwala uzyskać unikalne, niebieskie odbitki.

Podczas warsztatów skupimy się na tworzeniu roślinnych kompozycji, które staną się podstawą Twojego projektu. Nauczysz się, jak przygotować i naświetlić torbę, aby uzyskać efektowny nadruk.

Każdy uczestnik będzie miał możliwość wykonania własnej, niepowtarzalnej torby, którą zabierze ze sobą do domu. Warsztaty są odpowiednie dla dzieci z opiekunem, jak i dla dorosłych, dzięki czemu mogą stać się doskonałą okazją do wspólnej, twórczej zabawy dla całej rodziny.

Dołącz do nas i odkryj magię cyjanotypii, tworząc piękne, artystyczne torby bawełniane!

Limit uczestników: 10 osób

O PROWADZĄCYM:

Anna Horodyska