program
informacje
dla Gości
strefy
tematyczne

Festiwal ETNOmania - Dziękujemy!

Baaaaaaardzo dziękujemy za obecność na tegorocznej ETNOmani, było Was ponad 5000! Mamy nadzieję, że podobały Wam się wszystkie etno atrakcje, które dla Was przygotowaliśmy - warsztaty, targi rękodzieła i folkdziajnu, pokaz mody, koncerty, strefa dzieci i relaksu, uczta kulinarna...

Widzimy się już za rok  - 20 lipca 2014 !!!
 


Powspominajmy...

Relacje Foto
Relacje video

Wielkie Odkrywanie Małopolski Wielkie Odkrywanie Małopolski
Z przyjemnością informujemy, że Kapituła Wielkiego Odkrywania Małopolski zakwalifikowała do etapu finałowego plebiscytu w kategorii "WYDARZENIE" - Festiwal ETNOmania.

XIV Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Małopolski organizowany jest przez Gazetę Krakowską wspólnie z Województwem Małopolskim, Małopolską Organizacją Turystyczną, Telewizją Polska SA Oddział w Krakowie oraz Radiem Kraków. Patronem przedsięwzięcia jest Marszałek Małopolski - Marek Sowa, który jest jednocześnie Przewodniczącym Kapituły.

Szczegóły i regulamin plebiscytu na stronie www.gazetakrakowska.pl oraz na stronach internetowych współorganizatorów.

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/931687,rozpoczynamy-xiv-wielkie-odkrywanie-malopolski,id,t.html

Informacje o plebiscycie w codziennych wydaniach Gazety Krakowskiej, gdzie drukowany jest także kupon do głosowania.

Na kandydatów można głosować SMS-ami i na kuponach. Głosy można oddawać do północy, 6 września. SMS-y należy wysłać pod numer 72355 według wzoru: WOM.NUMER KANDYDATA. Koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT, ale równocześnie otrzymuje się dostęp do bieżącegoe-wydania "GK". Kupony drukowane w gazecie należy przesłać lub dostarczyć osobiście do redakcji: Gazeta Krakowska, al. Pokoju 3, 31-548 Kraków.

Festiwal ETNOmania ma numer WOM.40

Jeśli podoba Wam się nasz Festiwal, prosimy o wsparcie:))


czytaj więcej
ETNOmania opanowała skansen w Wygiełzowie! ETNOmania opanowała skansen w Wygiełzowie!
Piękna, słoneczna niedziela upłynęła w Wygiełzowie pod znakiem ETNOmani.

Trzecia już edycja Festiwalu, zorganizowanego przez Fundację NADwyraz, pobiła rekordy frekwencji – do skansenu przybyło ponad 5 tysięcy gości.

A na nich czekało ponad 100 wystawców i ponad 30 warsztatów rzemiosła, folkdizajnu i eko. Do tego pokaz mody, koncerty, zajęcia dla dzieci, strefa relaksu i pyszne potrawy – jednym słowem wszystko, co mogło umilić wakacyjny weekend.
Festiwal ETNOmania to impreza, która ma na celu pokazanie, jak tradycja łączy się z nowoczesnością. Organizatorzy osiągnęli to za pomocą bardzo bogatego i zróżnicowanego programu, który stanowił nie lada rozrywkę dla wszystkich, bez względu na wiek. I tak na warsztatach tradycyjnego rękodzieła ludowego, prowadzonych przez twórców ze Szlaku Rzemiosła Małopolski, można było zapoznać się z technikami ponad 20 rzemiosł.

Wśród nich znalazły się zarówno typowo kobiece, jak koronkarstwo, bibułkarstwo, czy malarstwo na szkle, ale też wymagające większej krzepy i siły, jak kowalstwo, kołodziejstwo i łyżkarstwo. Na ekowarsztatach, prowadzonych przez Kreatywną Kasię, można było odkryć drugie życie korków od wina i T-shirtów i przerobić je na oryginalną biżuterię. Kura d. pokazała, jak uszyć z dzieckiem lalkę – przytulankę, a na warsztatach kaligrafii szkolono technikę pisania gęsim piórem.

Warsztatom towarzyszyły targi rękodzieła, folkdzizajnu i ekoproduktów – począwszy od ręcznie robionej biżuterii, a skończywszy na odzieży i wyposażeniu wnętrz. Obecni na imprezie wystawcy nie tylko sprzedawali swoje wyroby, ale też chętnie o nich opowiadali i dzielili się tajnikami swojej pracy. ETNOmania okazała się wyjątkowo przyjazna dzieciom. W specjalnie przeznaczonej dla nich strefie przez cały dzień odbywały się zajęcia plastyczno-ekologiczne, których efektem było wybudowanie tekturowej makiety wsi. Ogromną atrakcją dla dzieci okazała się też trzymetrowa sznurkowo -słomiana kura. Przy jednej z chałup powstał tez piękny wiklinowo-kwiatowy ogród, nad którym czuwały dziewczyny z ŻyWej Pracowni. Do tego pokaz etnomody, na którym zaprezentowano cztery kolekcje projektantek, tworzących w duchu folkowym.

Jak zwykle, Festiwal ETNOmania okazał się prawdziwą ucztą dla podniebienia – można było spróbować zarówno tradycyjnych potraw, jak pierogi, ziemniaki po cabańsku, czy kwaśnica, jak i tych w bardziej nowoczesnym wydaniu – hamburgery, dania kuchni wegetariańskiej i orzeźwiające koktajle. W doskonały nastrój wprowadziły też dwa energetyczne koncerty – Kapeli z Orliczka i zespołu Future Folk, które zachęciły do tańca i do śpiewu. Wszystkim atrakcjom towarzyszył uśmiech zgromadzonych gości, bo pogoda w tym roku wyjątkowo dopisała i zachęciła do odpoczynku na przygotowanych na tę okazję leżakach i kocykach.

Kolejna ETNOmania już za rok!



czytaj więcej

organizatorzy

projekt finansowany przez

małopolska Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego sport i turystyka Dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki Ministerstwo Kultury i Dziedzicka Narodowego  Dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

patroni i partnerzy

RK HotelSkansen w WygiełzowieDwór SierakowBukowy DwórFrutti di mammacafe młynekMałopolska Organizacja TurystycznaCUT Travelżywa pracowniakura D.EKO-EDU-ARTKreatywna KasiaKawiarnia LipowiecPark Wodny marszalekTVP Krakówradio krakówGazeta KrakowskaprzełomcountryMiasto KobietmodnyGo Gagaczas dziecidzieci są wazneqlturka.plNasze MiastoDomosferaEko RodziceJestem EcoetnosystemKultura LudowaEtno FMPolska Niezwykłachrzanowski 24Srebrna AgrafkaPodróżeBaza DzieckaPolska na wakacjachMankoIzba Skarbów