14 lipca, niedziela, godz. 11-19  |  Skansen w Wygiełzowie  |  Wszystkie atrakcje Festiwalu są bezpłatne, obowiązuje jedynie bilet wejścia do skansenu!

O FESTIWALU

Podczas ETNOmanii pokazujemy jak tradycja dziś żyje, bawi, inspiruje – w malowniczej scenerii skansenu, w bliskości z naturą i kulturą, w radosnej, rodzinnej atmosferze.

ETNOmania to miejsce i czas, gdzie spotykają się pokolenia, gdzie spotyka się miasto z wsią, gdzie zabawa łączy się z nauką, kultura z naturą. Festiwal ETNOmania łączy naukę dawnych rzemiosł, rodzinne, aktywne i twórcze spędzenie wolnego czasu, odznacza się żywą i aktywną formułą, w bliskości z autentyczną tradycją i twórczymi ludźmi!

Wszystkie atrakcje Festiwalu są bezpłatne, obowiązuje jedynie bilet wejścia do skansenu!

Jak tradycja odnajduje się we współczesności?

Na to pytanie staramy się odpowiedzieć na naszym Festiwalu. Przede wszystkim aktywnie, twórczo i radośnie! Na ETNOmanii prezentujemy tradycyjne rękodzieło ludowe, warsztaty rzemiosła, twórców i ich historie, kuchnię i produkty regionalne, naukę tradycyjnych tańców ludowych i koncerty topowych zespołów folkowych.

Wszystkie atrakcje dzielimy na STREFY TEMATYCZNE: Rzemiosła, Eko i Folkdizajnu, Muzyki, Dzieci oraz Smaku i Relaksu! Podczas ETNOmani będzie można poznać i zakupić wspaniałe rzeczy na stoiskach ponad 150 wystawców rzemiosła, eko i folkdizajnu i etnosmaków, weźmiecie udział w ponad 30 warsztatach i pokazach, a do tego artystyczne wspólnre działania z Żywą Pracownią, strefa dzieci pełna zabaw, animacji i gier oraz etnosmaki i relaks w cieniu chat. A do tego koncerty i mnóstwo innych folkowych atrakcji.

Festiwal ETNOmania to warsztaty, targi, pokazy, wystawy, etnoinstalacje, koncerty, prezentacje i dużo dobrej zabawy dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych.

ORGANIZATOR:

Partner Główny:

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

PARTNERZY:

Festiwal ETNOmania to warsztaty, targi, pokazy, wystawy, etnoinstalacje, koncerty, prezentacje i dużo dobrej zabawy dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych.