14 lipca, niedziela, godz. 11-19 | Skansen w Wygiełzowie | Wszystkie atrakcje Festiwalu są bezpłatne, obowiązuje jedynie bilet wejścia do skansenu!
SCENA
Program
Godz. 12.00 koncert zespołu Kukawica (mała scena)
KUKAWICA
To zespół wykonujący tradycyjne pieśni polskie, ukraińskie, bałkańskie, w autorskich aranżacjach, z towarzyszeniem tradycyjnych instrumentów z wielu krajów takich jak: skrzypce, bęben radomski, djembe, shruti box i wiolonczela. Grupę cechuje kobieca moc i pierwotna energia porywające serca i nogi do tańca. Kukawica zabierze nas w podróż przez kraje Słowian, tereny Łotwy, Estonii oraz Gruzji.
Godz. 14.00 pokaz mody ETNOdzieci (mała scena)
W tym roku na pokazie mody zagoszczą dzieci! Będzie to okazja, by obejrzeć różne w swojej stylistyce kolekcje trzech polskich marek. Każda z nich w wyjątkowy sposób podchodzi do mody dziecięcej. Łączy je pasja projektowania i tworzenia z myślą o wygodzie i komforcie dzieci oraz chęć podkreślenia niepowtarzalności i piękna każdego małego człowieka.
KOGUCIK I KOKOSZKA
To mała krakowska pracownia, założona przez Dagmarę. Chęć stworzenia wygodnych, kolorowych i niestandardowych ubranek dla własnych dzieci, wkrótce zamieniła się w niewielką manufakturę oferującą pełne barw i delikatnych wzorów, ubrania dla małych i dużych.
AWAKE FOR KIDS
Proste, minimalistyczne i ponadczasowe ubrania, stworzone z naturalnych, a jednocześnie trwałych tkanin; dla dzieci, które doświadczają życia w zgodzie z naturą, które mogą w nich być sobą, bawić się beztrosko i odkrywać świat po swojemu. W swoich kolekcjach Awake For Kids łączy style vintage i street. Wszystkie projekty marki tworzone są w Polsce, na Śląsku, szyte w lokalnej szwalni z lnu i bawełny, a nadruki powstają w miejscowej drukarni.
FROG ON THE ROCK
To polska marka, tworząca niepowtarzalne, wygodne i ponadczasowe ubrania dla dziewczynek i kobiet, czerpiąca ze stylistyki retro. Tworzy proste, klasyczne fasony, wzbogacone o koronki i haftowane detale. Znajdziecie tu ubrania szyte z niezwykłą starannością, z wysokiej jakości tkanin: bawełny, muślinu, batystu, które podkreślą wyjątkowość Twojego dziecka.
Godz. 15.00 koncert Kapeli Kasi Chodoń (mała scena)
KAPELA KASI CHODOŃ
Gra starodawne melodie zarówno z XIX w. zapisów, jak i badań terenowych Krakowa i okolic. Przy akompaniamencie tradycyjnych instrumentów ludowych jak heligonka, czy baraban, wykonując pieśni techniką śpiewu białego, grupa przypomina piękno i różnorodność polskich pieśni ludowych. W koncercie „Pieśni o cudach”, usłyszymy melodie z południowo wschodniej Polski.
Godz. 16.00 rodzinne warsztaty muzyczne z Kapelą Kasi Chodoń (mała scena)
„NASZA MUZYKA” RODZINNE WARSZTATY MUZYCZNE Z KAPELĄ KASI CHODOŃ
Członkowie Kapeli wprowadzą nas: dzieci i dorosłych w niezwykły świat tradycyjnych instrumentów ludowych (takich jak: heligonka, cymbały, okaryna, harmonijka ustna, bębny) oraz zapoznają ze starodawnymi utworami do śpiewu i tańca. Wspólnie sprawdzimy, czy dawna muzyka tradycyjna odnosi się do dzisiejszego stylu życia i czy będąc śpiewakiem, tancerzem, a może po prostu słuchaczem możemy sobie z muzyką porozmawiać.
Godz. 17.30 koncert zespołu Oreada (scena amfiteatru)
OREADA
Swoją twórczość nazywają FolkOFFem: ich autorskie kompozycje to spotkanie muzycznej alternatywy z szeroko pojętą tradycyjną. Skrzypce, mandolina, akordeon czy flety przeplatają się z elementami rocka, funku, popu, jazzu, reggae czy piosenki poetyckiej. Słychać to również w tekstach, gdzie słowiańskie stwory z ludowych wierzeń sąsiadują z refleksjami na temat relacji człowieka z Naturą.