program
informacje
dla Gości
strefy
tematyczne

Festiwal ETNOmania 2015 odbędzie się 19 lipca

Zapraszamy na piąta, jubileuszową edycję naszej imprezy!

Festiwal ETNOmania 2015
Data:
19 lipca
Miejsce: Skansen w Wygiełzowie
.............................................................................................................................................................................
Festiwal ETNOmania 2014:
Relacja z Festiwalu ETNOmania
Relacja w TVP Kraków
Relacja w Telewizji Chrzanowskiej
Relacja Na Ludowo
Fotorelacja


Zapisy na warsztaty! Zapisy na warsztaty!
Warsztaty całodzienne mają charakter OTWARTY i nie obowiązują na nie zapisy! Szczegółowy PROGRAM warsztatów i innych atrakcji znajdziecie na: www.etnomania.pl/program-festiwalu.html

Na warsztaty, które odbywają się w określonych godzinach obowiązują ZAPISY:

Na warsztaty, które odbywają się w określonych godzinach obowiązują ZAPISY:

ptaki-klepaki
etnokoszulki
etnobreloczki
wycinanka krakowska
..........................................................................
EDIT - ostatnie wolne miejsca na:
Warsztaty wycinanki krakowskiej 
12.00 - 13.00 - I tura - 10 miejsc

będziemy przyjmowac ZAPISY od 7 LIPCA od godz. 15. Maila należy wysłać na adres: fundacja@nadwyraz.pl, w tytule podając rodzaj warsztatów, które Was interesują, a w treści imię i nazwisko oraz turę.

WCIĄŻ MAMY WOLNE MIEJSCA

Wszystkie warsztaty będą się odbywać w dwóch turach - po godzinie każda. Na każdą turę przypada limit 15 uczestników. Warsztaty dla osób dorosłych i dzieci z opiekunem.

Przykład - chcecie się zapisać na drugą turę szycia etnobreloczków, 
wysyłacie maila pt. Warsztaty szycia ETNObreloczków, a w treści: imie_nazwisko, II
 tura

Zapraszamy!
czytaj więcej
,,Kapela Hanki Wójciak" gwiazdą ETNOmani! ,,Kapela Hanki Wójciak
Gwiazdą tegorocznej edycji Festiwalu ETNOmania jest Kapela Hanki Wójciak :) 29 czerwca odbyła się premiera debiutanckiej płyty zespołu pt. ,,Znachorka".

Będzie można ją kupić oraz oczywiście posłuchać na naszym Festiwalu:) Zawiera czternaście autorskich kompozycji inspirowanych kulturą górali podhalańskich oraz muzyką etniczną innych zakątków świata.

Tu można posłuchać jednej z piosenek 

Zachęcamy do polubienia Kapeli Hanki Wójciak na Facebooku.

Kapela Hanki Wójciak w wykrystalizowanym składzie prezentuje swoją twórczość od maja 2011 roku. Zespół przygotowuje się do wydania pierwszej płyty, która zawierać będzie autorskie kompozycje, inspirowane kulturą górali podhalańskich oraz muzyką etniczną innych zakątków świata.

Muzyka Kapeli jest połączeniem potencjałów, doświadczeń i zainteresowań wszystkich muzyków współtworzących zespół. W piosenkach Kapeli odnaleźć można elementy jazzu, muzyki klezmerskiej, orientalne skale, połamane rytmy, polskie motywy ludowe, śpiew rodem z Mongolii i Tuvy...

Hanka, założycielka zespołu, jest autorką słów i melodii. Na wspólnych próbach muzyka i aranże nabierają ostatecznego kształtu.

Prostota i powtarzalność motywów przeplata się tutaj nieustannie z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem - to jest muzyka kolorowa!
 
czytaj więcej

organizatorzy

patroni i partnerzy

skansenmotPrekursorzywaBukowy DwórStary Dom ZdrojowyKawiarnia Lipowieccutagencja HdMd Marek Sowatvp krakówradio krakówDziennik PolskiPrzełomWeranda CountrygagaetnofmwrotaPolska Niezwykłaczas dziecietnosystemModny KrakówKarnetKids in KrakowNa ludowoqlturkamasz wolne